Install this webapp on your device: tap and then Add to homescreen.

bezpośrednio od właściciela:

do wynajęcia na Słonecznym Wybrzeżu Hiszpanii


2 obiekty wakacyjne
Antyczny dom w Compecie i luksusowa willa z basenem, widokiem na morze blisko miejscowości Cómpeta, na Słonecznym Wybrzeżu Hiszpanii w zawsze słonecznej Andaluzji.

Jeśli szukacie Państwo smaku prawdziwego hiszpańskiego życia to koniecznie musicie odwiedzić Cómpetę, uroczą miejscowość położoną w sercu Andaluzji 30 minut od wybrzeża i godzinę drogi od portu lotniczego w Maladze. 

O miejscowości Cómpeta

Costa del Sol - 320 słońca dni w ciągu roku!

Nasze domy wakacyjne sa położone blisko i w pobliżu pięknej białej górskiej wioski w samym sercu Andaluzji. Jeśli chcecie Państwo zasmakować prawdziwego hiszpańskiego folkloru, powinniście koniecznie odwiedzić tą uroczą miejscowość, położoną nad zawsze słonecznym wybrzeżem hiszpańskim - Costa del Sol - i oddaloną tylko o godzinę jazdy samochodem od portu lotniczego w Maladze.

Cómpeta położona 650 m nad poziomem morza i tylko około 15 km. od morza Śródziemnego to wymarzone miejsce na wakacje w Hiszpanii. Szczególnie w miesiącach zimowych charakteryzuje się niezwykle łagodnym śródziemnomorskim klimatem. Temperatura nie spada tutaj nigdy poniżej 0 stopnia C. To stare miasteczko, pamiętające panowanie Maurów, położone u stóp pasma górskiego Sierra Almijara jest ciągle relatywnie wolne od natłoku turystów, zachowując wszelkie tradycyjne aspekty kultury hiszpańskiej.

Kiedy będziecie Państwo przechadzać się pod kwiatowymi balkonami wąskimi uliczkami tej andaluzyjskiej wioski, która przez wieki była królestwem wina i rodzynek, z pewnością stwierdzicie, że czas stanął w miejscu. Zmęczonym przechadzką polecamy wiele miejscowych restauracji i barów, które za umiarkowaną cenę oferują specjalności kuchni lokalnej oraz tapas (w Andaluzji ciągle jeszcze serwowane gratis, jeśli wraz z napojem alkoholowym).

Mieszkańcy tego regionu Costa del Sol utrzymują się głównie z rolnictwa oraz uprawy winorośli. Jest on szeroko znany z produkcji słodkiego wina Moscatel (wino Malaga) oraz wybornych, suszonych na słońcu rodzynek „Uva Pasa”. Każdego roku, 15 sierpnia ma miejsce w Compecie znany festiwal wina o nazwie, „ El Noche del vino” – Noc wina. W końcu lipca odbywa się doroczna Feria trwająca zwykle cały tydzień, w czasie, której to mieszkańcy prawie nie śpią.

Dla tych, którzy preferują górskie wycieczki piesze, przedgórze Sierra Almijara oferuje wiele tras z niezapomnianymi widokami, możliwości podglądania miejscowej fauny i flory, czy tez wycieczki w siodle. Cómpeta to dobry punkt startu dla osób uprawiających wspinaczkę górską. Dla tych, którzy preferują spędzanie czasu nad morzem miejscowe plaże są oddalane tylko o 25 minut jazdy samochodem (16km). Dojazd i powrót zapewnia także autobus kursujący 3 razy w ciągu dnia. Ochłody można też szukać w miejscowym basenie. Za dodatkowa opłatą można korzystać z kortów tenisowych czy pobliskiego pola golfowego.

W pobliżu znajduje się wiele miejsc wartych odwiedzenia, które oferują szeroką gamę miejscowej tradycji, historii, piękna i rozrywki. Pobliska Malaga ze swoją Alkazabą, portem i muzeum Picassa, Cordoba z niezapomnianym wielkim Meczetem, Granada z niczym nieporównywalnym Pałacem Alhambra, czy wreszcie przepiękne ogrody Sewilli, to tylko niektóre z tych miejsc.

Miłośnicy białego szaleństwa mogą od grudnia do połowy kwietnia korzystać z tras narciarstwa alpejskiego w doskonale przygotowanym a oddalonym tylko o 140 km resorcie górskim, Sierra Nevada. Wyjazd do Gibraltaru czy nawet do Maroka leży w zasięgu możliwości.

Możemy zaaranżować dla Państwa piesze wycieczki z przewodnikiem po parku narodowym Sierra Almijara.

Our bank:
BIC/SWIFT: INGBNL2A
IBAN: NL39INGB0004141121

CONTACTS

Dr. Lelykade 96
2583 CM s' Gravenhage
The Netherlands

Phone: +31 652579977
Phone: +48 222195848

booking@costahomerent.com